10 przykazań Webmastera

2017-10-05 Łukasz Kamiński Projektowanie stron Internetowych Polska

Prowadzenie strony WWW oraz sam fakt jej założenia wymaga podjęcia odpowiednich kroków. Nie warto bowiem angażować się w czynności, które nie przyniosą określonych rezultatów. Złe podejście do tematu może sprawić, że Państwa pieniądze zostaną wyrzucone w błoto. Jak zatem skutecznie promować firmę w Internecie ?

Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, które mogą sprawić, że Państwa biznes wypłynie na szerokie wody.

10 przykazań Webmastera

  1. Zbuduj stronę w oparciu o System Zarządzania Treścią – w dzisiejszych czasach CMS jest podstawą prawidłowego funkcjonowania na płaszczyźnie Internetowej. Możliwość łatwego dodawania postów, zdjęć oraz multimediów sprawi, że Państwa strona Internetowa może być stale aktualna.
  2. Załóż konto w narzędziach Google dla Webmasterów – monitorowanie stanu witryny stanowi podstawę do rozwiązywania ewentualnych problemów. Analiza analityki wyszukiwania oraz eliminowanie potencjalnych źródeł kłopotów pozwolą na uzyskanie przewagi nad konkurencją. Konto można założyć tutaj.
  3. Wypełnij nowo powstałą witrynę unikalnymi treściami – słowo pisane stanowi siłę napędową każdej strony WWW. Poświęćcie Państwo trochę czasu lub środków na napisanie unikalnej oferty oraz artykułów. Powielanie treści z innych witryn nie przysporzy nikomu splendoru. Algorytmy Google z pewnością wyłapią tego typu nieprawidłowość.
  4. Zoptymalizuj powstałe zasoby – optymalizacja jest podstawą do osiągnięcia zadowalających efektów. Prawidłowo nadane tytuły, przyspieszenie czasu ładowania strony oraz przygotowanie wersji mobilnej pozytywnie wpłynie na miejsce w rankingu giganta z Mountain View.
  5. Zyskaj wartościowe odnośniki – uzyskanie wartościowych odnośników jest podstawą do uplasowania się na wysokim miejscu w wyszukiwarce. Na dzień dzisiejsze lepiej zdobyć jeden wartościowy link, niż tysiące kiepskich. Jeśli nie wiecie Państwo jak podejść do tego tematu poczytajcie nasz blog o pozycjonowaniu.
  6. Zadbaj o bezpieczeństwo – komfort korzystania z witryny przez użytkownika stanowi fundament dobrze przygotowanej strony WWW. Wirusy mogą skutecznie zniechęcić Odwiedzających do przeglądania Państwa zasobów. Zadbajcie zatem o posiadanie najnowszej wersji swojego oprogramowania.
  7. Przeczytaj wskazówki Google dla Webmasterów – warstwę teoretyczną należytego funkcjonowania witryn Internetowych można przyswoić korzystając ze wskazówek Google dla Webmasterów. Lektura artykułów oraz postów na forach pozwoli Państwu zdobyć niezbędne informacje o mechanizmach e – biznesu.
  8. Udzielaj się w mediach społecznościowych – witryna WWW jest tylko jednym z elementów składających się na Państwa powodzenie. Dzisiejszy świat oszalał na punkcie Social Media. Po zleceniu zaprojektowania strony WWW pomyślcie Państwo o założeniu firmowego Facebook’a oraz Twittera.
  9. Uskuteczniaj swoje działania z myślą o użytkownikach – wiele osób , z którymi pracujemy na co dzień opętała rządza uzyskania jak najlepszego miejsca w hierarchii Google. Nic dziwnego skoro 80 % użytkowników swoje decyzje konsumenckie opiera o informacje z Internetu. Tworząc zasoby sieciowe warto mieć na uwadze dobro odwiedzających. Nie napychajcie Państwo zatem swojej strony WWW słowami kluczowymi i sztucznie stworzoną zawartością.
  10. Zaangażuj potencjalnego klienta – utrzymywanie stałego kontaktu z potencjalną klientelą wpływa pozytywnie na wyniki sprzedażowe. Bądźcie zatem Państwo obecni online. Tego typu efekt można uzyskać poprzez założenie czatu online, pisanie postów na forach lub udzielanie się na portalach społecznościowych.

 

10 przykazań Webmastera
10 przykazań Webmastera