Żyjemy w czasach, których widomym znakiem są wszelkiego rodzaju aplikacje. Nieomal każdy z nas jest ich użytkownikiem. Posiadanie smartfonu daje bowiem szereg możliwości. Wykonanie zdjęcia, ustawienie przypomnienia lub wysłanie maila, to tylko niektóre z funkcjonalności oferowanych przez tego typu urządzenia. Upowszechnienie nowoczesnych technologii stało się możliwe dzięki spadkowi cen hardware’u.
Zakup smartfonu nie stanowi bowiem zapory nie do przejścia. Pomijając szereg ofert za „złotówkę”, w sklepach z elektroniką można go dostać za mniej niż 200 PLN. Fakt ten doceniła nasza firma. Jako jedni z nielicznych w Polsce oferujemy Państwu mobilny harmonogram odbioru odpadów. Gminy, które przystąpią do naszego programu staną się nie tylko bardziej nowoczesne ale również zapewnią realny komfort swoim mieszkańcom. Do głównych zalet wdrożenia aplikacji zaliczyć możemy:
Aplikacje mobilne dla miast i gmin
- Uporządkowanie systemu zbiórki odpadów – harmonogram odbioru odpadów na Androida oraz IOS porządkuje kwestie związane z wywozem nieczystości. To dzięki niemu osoby zamieszkujące dany teren będą miały okazję do poznania terminarza przyjazdu śmieciarek. Software daje możliwość ustawienia przypomnień. Mieszkańcy będą mogli zatem wystawić odpowiednie pojemniki i pozwolić na ich bezkolizyjne opróżnienie. Poprawi się więc system zbiórki, który będzie nie tylko szybszy, ale również tańszy.
- Lepszą ściągalność należności – podstawą organizowania odbioru nieczystości jest zapewnienie optymalnych środków finansowych. Bardzo często jednak mieszkańcy nie wnoszą stosownych opłat. Wpływ na taki stan rzeczy ma bardzo wiele kwestii. Jedna z nich jest dość prozaiczna. Mowa tutaj o zwykłym zapominaniu. Aplikacja „Moje Odpady” pełni rolę osobistego asystenta każdego gospodarstwa domowego. Oprogramowanie podpowie o nadchodzącym terminie wnoszenia opłat za pośrednictwem stosownego komunikatu.
- Większe poziomy odzysku – każda z osób pracujących w referacie ochrony środowiska miewała telefony na temat przeznaczenia danego rodzaju odpadu. Prawidłowa segregacja odpadów nie jest bowiem prosta. Nie każdy z mieszkańców ma jednak na tyle odwagi i chęci, żeby zadzwonić. Pokłosiem takiego stanu rzecz jest fakt, że wiele odpadów zasila strumień frakcji zmieszanej. Nie jest to z pewnością korzystne. Konieczność uzyskania 30 % poziomu recyklingu na koniec 2018 roku zdaje się potwierdzać ten fakt. Aplikacja „Moje Odpady” przejmuje obowiązku Urzędników. Produkt jest „zawsze pod ręką” i posiada wbudowany słownik, który umożliwia poznanie przeznaczenia danego śmiecia.