Daligo ubiraj buty !

2018-02-12 Łukasz Kamiński Projektowanie stron Internetowych Polska

„Daligo ubiraj buty”, zwykła mawiać moja babcia, kiedy zwlekałem z nałożeniem obuwia. Zwrot ten miał za zadanie zmotywować mnie do działania. Owo wyrażenie pochodzi z gwary i było dość powszechnie używana na Kujawach. Nic dziwnego, że moi przodkowie wpletli je w język, którym posługiwali się na co dzień. Jak widać nie tylko miałem do czynienia z wyżej wymienionym kolokwializmem.

Kiedy po latach wpisałem w pasek wyszukiwarki „daligo” jako pierwszy wynik wyszukiwania pojawił się wątek z Wykop.pl. Internauci dyskutowali na temat kontekstu użycia wyżej wymienionego zestawienia wyrazów. Nagle nie poczułem się osamotniony. Moi dziadkowie używali fajnego języka. Bardzo często wspominam z sentymentem wiele innych słów. Ale jak niniejszy wywód ma się do tego czym wnuk zajmuje się po latach ? Otóż patrząc na język  babuni można rzec, że miałaby ona spore szanse na osiąganie szczytów w rankingu Google. Oczywiście nie na topowe frazy, ale jak sądzę ruch na stronie miałaby gwarantowany.  Co więc byłoby źródłem domniemanego sukcesu marketingowego matki mojej mamy ? Jak my możemy czerpać z mowy, tych których już nie ma ? Warto się nad tym zastanowić. Puentując powyższą wypowiedź warto:

„Daligo” zacznij być oryginalny w swoich poczynaniach

Daligo ubiraj buty, zwykła mawiać moja babcia...
Daligo ubiraj buty, zwykła mawiać moja babcia…

PS Niniejszy tekst zoptymalizowaliśmy pod wyrażenie „daligo ubiraj buty”. Jak widać z doświadczenia efekt jest zgodny z założeniami. Mamy absolutne top 1 !