Jak założyć stronę Internetową ?

2017-09-30 Łukasz Kamiński Projektowanie stron Internetowych Polska

Założenie strony Internetowej to jedna z podstawowych czynności, o które powinna zadbać firma marząca o rozwoju swojej działalności. Nie każda osoba prowadząca biznes wie jednak, jak się do tego zabrać. Już na samym wstępie warto podkreślić, że gra jest warta świeczki. W obecnych czasach Internet to główne i podstawowe źródło informacji dla konsumentów.

Przedsiębiorstwa, które w porę nie pojmą znaczenia globalnej sieci stron WWW są skazane na porażkę. Jak zatem rozpocząć swoją przygodę z Internetem ? Poniżej przedstawiamy Państwu listę czynność,  niezbędnych w celu uskutecznienia promocji online:

Jak założyć stronę Internetową ?

  1. Zacznij od zarezerwowania domeny – każda strona WWW posiada swój adres, za pomocą którego można ją odnaleźć. Warto zatem dokładnie przemyśleć jaką nazwę będzie miała nasza witryna. Dobrym rozwiązanie wydaje się użycia konkretnego słowa kluczowego lub promowanej marki. Dostępność domen można sprawdzić na stronach ich rejestratorów. Do najpopularniejszych w kraju firm oferujących tego typu usługi należy: home.pl i nazwa.pl. Musimy pamiętać, aby nasza domena nie była zbyt długa lub trudna we wpisaniu w pasek przeglądarki. Unikajmy zatem neologizmów i zwrotów pochodzenia obcojęzycznego.
  2. Dokonaj zakupu serwera – serwer to inaczej wirtualny dysk, na którym przechowywana jest strona Internetowa i wszystkie związane z nią dane. Należy pamiętać, aby jego przestrzeń byłą wystarczająca. Zazwyczaj, oprócz strony WWW, będą na nim przechowywane Państwa maile. Należy zatem przemyśleć ilu pracowników skorzysta z firmowej poczty i jaki będzie stopień jej obciążenia.
  3. Zamów projekt strony Internetowej – jeśli nie dysponujecie Państwo wiedzą informatyczną warto zamówić stworzenie strony WWW u jednego ze sprawdzonych dostawców. Taką właśnie firmą jest NET – KREATOR. Oferujemy Państwu witryny Internetowe oparte o popularne Systemy Zarządzania Treścią. Nasze twory są ciekawe pod względem graficznym i nienaganne techniczne. Przy zamówieniu swojej własnej wizytówki online poprosimy Państwa o dane dostępowe tak do domeny jak i serwera. Jeśli jednak nie macie ochoty na samodzielną realizację punkty 1 i 2 niniejszego opracowania, zrobimy to za Państwa.
Jak założyć stronę Internetową ?
Jak założyć stronę Internetową ?