WordPress to jeden z najbardziej popularnych systemów zarządzania treścią na świecie. Nie dziwi zatem fakt, że wielu użytkowników korzysta z tegoż skryptu. Jego zastosowaniem cieszą się firmy, blogerzy oraz wszelkiego rodzaju instytucje. Wiele osób nie kryje zadowolenia z wykorzystania WordPressa podczas codziennych aktywności online.
Ale czy na pewno WordPress, jest pozbawiony wad ? Oczywiście, że nie. Jak każdy CMS posiada on wiele defektów, które nie dyskryminują jednak jego zastosowań. Chcąc dokonać rzetelnej oceny warto omówić dobre oraz złe strony omawianego systemu. Zacznijmy od tych lepszych:
Jakie są mocne oraz słabe strony WordPressa ?
Spis treści:
ukryj
Mocne strony Wordressa
- Za darmo – jeśli nie wiadomo o chodzi, to może chodzić o pieniądze. WordPress jest całkowicie darmowy, a zapłacić trzeba jedynie za jego niektóre modyfikacje. Taki stan rzeczy sprawia, że bardzo wielu ludzi skłania się ku jego wykorzystaniu w celach osobistych oraz biznesowych.
- Prężnie działająca społeczność – chyba nie sposób policzyć wszystkich rozszerzeń, pluginów oraz skórek do WordPressa. Ale to jeszcze nic w porównaniu do ogromu postów widniejących na oficjalnym forum CMS. Każde sensowne pytanie zazwyczaj nie pozostanie bez odpowiedzi. Zakładając stronę WWW opartą o omawiany system, nigdy nie zostaniecie Państwo sami ze swoimi problemami.
- Prosta obsługa – każde z naszych wdrożeń, poparte jest szkoleniem klienta z zakresu obsługi WordPressa. Dla większości nabywców naszych witryn, czas przekazania najważniejszych informacji o podstawowych funkcjach CMS nie przekracza 15 minut. Wniosek może nasunąć się jeden. Każdy, nawet mniej wprawiony Internauta bez trudu może poruszać się po WordPressie.
Słabe strony WordPressa
- Szybkość działania – źle skonfigurowany WordPress mówiąc kolokwialnie „będzie zamulać”. Skutecznie może więc wystraszyć Państwa klientów. Jeśli nie macie Państwo niezbędnej wiedzy o poprawnym zainstalowaniu WordPressa, zapytajcie naszych specjalistów. Duże znaczenie przy optymalizacji działania skryptu ma również używany serwer.
- Bezpieczeństwo – absolutnie nie zgodzimy się z twierdzeniem, że używając WordPressa, jesteście Państwo bezpośrednio narażeni na ataki hakerów. Bywa, jednak, że nieprawidłowe zabezpieczenia CMS mogą ułatwić niektóre z form ataku na skrypt. Nasi informatycy potrafią jednak skutecznie zniwelować napotkane problemy. Wszystko zależy bowiem od stopnia znajomości architektury tego systemu zarządzania treścią.