Możliwości aplikacji “Moje Odpady”

2018-01-13 Łukasz Kamiński Waste24

Aplikacja „Moje Odpady” to elektroniczny harmonogram odbioru odpadów, przeznaczony dla użytkowników systemu Android oraz IOS. Samorządy, które chcą sprawdzić jej możliwości, mogą to zrobić w zaledwie parę sekund. Aby tego dokonać, wystarczy bowiem wybrać odpowiednią platformę sprzętową i pobrać bezpłatnie opisywany produkt.

Nasz terminarz wywozu śmieci działa obecnie na terenie Gminy Grudziądz oraz Gminy Strzelce Opolskie. Już wkrótce nowe wdrożenia, o których będziemy informować Państwa na naszej stronie WWW. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim samouczkiem, który pozwoli Państwu na poznanie zalet naszego oprogramowania. Aplikacja „Moje Odpady” składa się z następujących elementów:

Sprawdź możliwości aplikacji “Moje Odpady”

  1. Ekran startowy z możliwością wybrania odpowiedniej lokalizacji – po uruchomieniu aplikacji harmonogramu odbioru odpadów na użytkowników czeka okienko umożliwiające określenie adresu ich zamieszkania. Aktualnie dostępne miejscowości, ulice oraz numery posesji można wyszukać w bazie lub wybrać z rozwijanej listy. Po akceptacji danego miejsca osobie korzystające z oprogramowania ukaże się ekran główny. Software ma możliwość dostosowania lokalizacji z GPS do dostępnego kalendarza wywozu.
  2. Ekran główny – kwintesencją aplikacji „Moje Odpady” jest screen, na którym widoczny jest plan wywozu odpadów. Dzięki powyższemu, mieszkaniec, który pobierze produkt może bez trudu dowiedzieć się kiedy przyjedzie do niego śmieciarka. Po przytrzymaniu palcem opisu danego odpadu jego oczom ukażą się zasady segregacji odpadów na zamieszkiwanym przez niego obszarze.
  3. Narzędzia – w prawym górnym roku ekranu ujrzycie Państwo koło zębate, które w nomenklaturze komputerowej oznacza „narzędzia”. Klikając wyżej wymienioną zakładkę można skonfigurować godziny otrzymywania powiadomień oraz wybrać dodatkową lokalizację.
  4. Lupa – aplikacja „Moje Odpady” wyróżnia się na tle konkurencji wbudowanym słownikiem odpadowym. Osoby, które pobiorą software uzyskają dostęp do usług „wirtualnego asystenta segregacji”. Wystarczy wpisać nazwę danego śmiecia, aby uzyskać wiedzę w jaki sposób go zagospodarować. Na chwilę obecną w naszej bazie jest prawie 2000 przedmiotów codziennego użytku.
  5. Dolna belka – w dolnej belce ekranu głównego pojawia się szereg informacji, które są aktywne po ich przytrzymaniu. Można w niej umieszczać informację na temat funkcjonowania lokalnych punktów zbierania odpadów oraz komunikaty dotyczące przesunięć wywozu. Aplikacja harmonogramu odbioru odpadów pozwala również na zgłoszenie braków w wywozie śmieci oraz nielegalnych wysypisk.
  6. Dodatkowe możliwości – nasz produkt to także doskonała sposobność do rozwinięcia wiedzy ekologicznej mieszkańców. Potrząśniecie urządzeniem z zainstalowaną spowoduje wyświetlenie ciekawostek z zakresu ochrony środowiska.

 

Sprawdź możliwości aplikacji "Moje Odpady"
Sprawdź możliwości aplikacji “Moje Odpady”

 

Aplikację harmonogramu odpadów na Androida i IOS można pobrać z następujących adresów: