Pozycjonowanie to proces ciągły

2019-05-06 Łukasz Kamiński Projektowanie stron Internetowych Polska

Wiele osób, które są zainteresowane usługą pozycjonowania strony WWW sądzi, że jednorazowe skupienie uwagi na SEO, załatwi ich problem. Takie podejście jest jednak błędne.

Wykupienie pakietu linków lub kilku artykułów nie będzie stanowić panaceum na Państwa bolączki. Droga na szczyty wyników wyszukiwania jest długa i pokrętna. Strony, które wczoraj były niżej od Waszej, dziś mogą ją prześcignąć. Wpływ na taki stan rzeczy ma bardzo wiele czynników. Skupmy się na najważniejszych:

Gdzie jest słonko kiedy śpi?
Czy wilk zawsze bywa zły?
Dokąd tupta nocą jeż możesz wiedzieć jeśli chcesz!

W odniesieniu do SEO nie ma ona jednak bezpośredniego przełożenia. Gdyby całą konkurencję określić mianem jeży to nie do końca wiadomo, dokąd one zmierzają. Jeśli więc jesteście Państwo w top 3 i sądzicie, że właśnie wygraliście swój wyścig to takie myślenie jest błędne. W momencie kiedy rodzące się przekonania, pozwolą Wam nieco odetchnąć, konkurencja wykona krok do przodu. Pozycjonowanie to proces ciągły. Nie można go ani przerwać, ani odłożyć na później.

Pozycjonowanie to proces ciągły
Pozycjonowanie to proces ciągły

Zapraszamy do współpracy wszystkich tych z Państwa, którzy właśnie poczuli na skórze niepokój i nie chcą utracić swoich miejsc w wynikach wyszukiwania. Dobrego miejsce w Google nie można bowiem wykupić raz na zawsze.