Przygotowania do uruchomienia strony WWW

2018-12-12 Łukasz Kamiński Projektowanie stron Internetowych Polska

Założenie strony Internetowej to proces, w  którym oprócz Wykonawcy muszą brać również udział osoby zamawiające witrynę Internetową. Nie da się bowiem oddzielić sfery projektowej od rzetelnego zastanowienia się nad tym, co chcemy osiągnąć.  Podejście do sprawy bez odpowiedniego zaangażowania nie wygeneruje żadnej wartości dodanej. Warto o tym pamiętać podejmując kroki zmierzające do uwidocznienia Państwa działalności w wyszukiwarce Google.

Poniżej podpowiemy jak najlepiej podejść do zagadnienia, którego celem jest zwiększenie liczby Państwa klientów. Najważniejsze jak we wszystkim jest odpowiednie przygotowanie. Gdyby zatem do tematyki uruchomienia strony Internetowej podejść pragmatycznie to proces ten można podzielić na następujące etapy:

Przygotowania do uruchomienia strony WWW

  1. Wyszukanie odpowiedniego Wykonawcy – w naszym kraju istnieją setki jak nie tysiące firm oferujących usługi z zakresu projektowania witryn WWW. Naszym zdaniem warto wybrać, któryś z lokalnych podmiotów o sprawdzonej renomie. Pomimo, że Internet daje sposobność do pracy zdalnej, to zwłaszcza przy pierwszym projekcie powinno się wybrać twórców, z którymi można się będzie spotkać „twarzą w twarz”.
  2. Zgromadzenie tekstów i materiałów , które będziemy chcieli umieścić online – każda firma ma coś do pokazania. Nawet jeśli Państwa działalność jest trywialna to i tak znajdą się w jej przestrzeni elementy, które warto uwidocznić potencjalnym odbiorcom. Przed rozpoczęciem prac projektowych należy zatem zrobić rachunek sumienia i wybrać te obszary, którymi chcemy podzielić się z innymi uczestnikami „gry rynkowej”. Trzeba pamiętać, że każdy z elementów tworzonej przez Państwa układanki musi być dokładnie opisany, a w razie potrzeby i obfotografowany.
  3. Pogrupowanie materiałów na odpowiednie katalogi – dane do umieszczenia w sieci trzeba w jakiś sposób usystematyzować. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się podzielenie ich na odpowiednie katalogi i podpisanie. Musimy pamiętać, że osoba która będzie realizować Państwa nie musi znać się na wszystkim. Trudno zatem wymagać od niej, aby rozpoznała siłownik hydrauliczny i najnowszą maszynę do lodów typu „świderki”.
  4. Uzgodnienie detalów projektu i przekazanie danych firmie projektującej strony WWW – idąc na spotkanie z przedstawicielem firmy projektującej witryny Internetowej warto mieć w głowie choćby oględny zarys projektu. Takie kwestie jak kolor czy układ linków to podstawa do szybkiego ukończenia zadań stawianych przed przedsiębiorstwem wykonującym witryny Internetowe.

 

Warto przygotować się do uruchomienia strony WWW
Warto przygotować się do uruchomienia strony WWW