Ile trwa pozycjonowanie strony WWW ?

2019-01-18 Łukasz Kamiński Projektowanie stron Internetowych Polska

Wiele osób, które uruchamiają swoją pierwszą stronę WWW ma względem niej konkretne oczekiwania. Widmo napływu nowych klientów z Internetu jest bowiem bardzo kuszące. Niestety nie wszystko jest takie proste jakby się wydawało. Zgodnie z przysłowiem, „że nie od razu Kraków zbudowano” Państwa witryna od startu nie zasłuży na miano krezusa rankingu Google.

Taki stan rzeczy jest podyktowany wieloma czynnikami. Najważniejszym z nich jest jednak konkurencja. Niezależnie od dziedziny, w sieci istnieje mnóstwo witryn i stan ten cały czas się powiększa. W każdej z branż można znaleźć strony WWW, które w klasyfikacji Google znajdują się już od jakiegoś czasu. Ich pokonanie nie jest więc kwestią samego uruchomienia samego serwisu. Kluczem do powodzenia są takie czynniki jak treść, optymalizacja oraz odpowiednie linki. Na rozgoszczenie się u szczytów wyników wyszukiwania trzeba więc trochę poczekać. I jeśli pytacie Państwo ile to może trwać to nie zawsze odpowiedź wydaje się jednoznaczna. Ilość dni, miesięcy czy lat potrzebnych do zdobycia upragnionych „topów” jest determinowana przez:

Ile trwa pozycjonowanie strony WWW ?

 

Ile trwa pozycjonowanie strony WWW ?
Ile trwa pozycjonowanie strony WWW ?

 

Osiągnięcie wysokich miejsc w rankingu Google to kwestia mocno indywidualna. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, czy dana witryna Internetowa będzie pokazywać się w wyszukiwarce w top 10 po miesiącu, czy może dwóch. Nie należy się jednak zniechęcać i zrobić wszystko, aby pracować nad jej rozwojem.  Osoby, które nie mają na to czasu, zapraszamy do podjęcia kooperacji.